Lasertag

Találtam egy ilyet, és kellemes, nosztalgikus érzéseket keltett bennem. Eszembe jutott a Wizard’s, a West Laser Club, és az a sok-sok önfeledt, boldog rohangászás, amit a fenti helyeken műveltünk mesterséges füstben, bömbölő zenére, fegyverrel a kézben. Eszembe jut a füst furcsa, kellemesen fanyar illata, a sötét pincében felfestett fluoreszkáló, tájékozódást segítő jelek, a furcsa „lézerpuskák”, amik kiírták, hogy még hány „életem” van; a vörös és a zöld bázis, amit vagy elfoglaltunk vagy elveszett életeink pótlására használtunk; a meccs utáni találatjelzőlap-böngészés izzadtan, fáradtan. Jó móka volt. Nem tudom, hogy most a paintball után hogy tetszene… Meg sajnos drága is.

Hasonló bejegyzések:

7 hozzászólás

  1. ezt a mesét 🙂
    először a nagy önfeledt gyermekiromantikával tarkított idill, majdnem elképzeltem a kis hülye kölök búrádat ahogy rohangálsz fülig vigyorral és próbálod kiszámolni, hogy hány életed van még
    erre az uccsó mondatban szétdöngölöd ezt a varázslatos álomképet, hogy drága is meg különbenis paintball. apró popó! mikor már? mennyünk már! de tényleg

  2. Hehe, azért nem voltam olyan kis kölök, ez már bőven a gimis időkben volt. Az életeket meg nem kellett számolgatni, kiírta nekem a puska szép nagy piros számmal. Marhára élveztem, de éppen attól tartok, hogy ha most megint elmennék egy ilyenre, akkor a régi szép emlékek miatt valószínűleg többet várnék a dologtól, mint amit nyújtani tud, és csalódott lennék.
    Akkoriban még azt sem tudtam, mi az a paintball, így borzasztó izgalmasnak és életszerűnek tűnt ez a lézeres lövöldözősdi, de most szerintem hiányozna az az adrenalinlöket, ami paintball közben hajtja az embert, amikor kúszik-mászik, hogy nehogy a seggébe kapjon egy-két golyót, amit tényleg megérez, nem úgy, mint a lézertalálatot.
    És sajna tényleg drága, ha 4 óra ugyanannyiba kerül, mint a paintball, és ez közben nem jár semmilyen anyag felhasználásával, akkor miről beszélünk? 🙂

  3. Sziasztok!

    Egy-két dologban megvédeném a gyermekemet, ha szabad… 😉
    1. Játékélmény
    Valóban évekkel ezelőtt a Wizard’s volt az ősatya ennek a dolognak. De ha a mai technikát hasonlítjük össze azzal, az olyan, mintha egy 90′-es E mercit hasonlítanánk össze egy 2006-sal…
    Ami nagy szó, hogy olyan erős infravörös sugarat tud előállítani a fegyver, ami gépfegyvernél 170m-ig pontos, sniper puskánál 300m-ig. Tehát én pl. utálom a paintballban, hogy 10m-en 3m-t hord a skuló. Ezen kívül tartozik a játékhoz egy olyan számítógépes rendszer, ami egyrészt lehetővé teszi a fegyverek felprogramozását bármilyen szituációra (bővebben a honlapon), másrészt olyan értékelő lapot kapsz a végén, ami megmondja ki kit hányszor talált el, hányszor tüzeltél és ebből mennyi talált stb. Valóban, azt a parát nem pótolja, amikor attól rettegek, hogy nehogy szétlőjék a szejkenemet. Ellenben nincs maszk, ami párásodik, nincs kényelmetlen overál stb.

    2. Ár
    Valóban, ma ugyan annyiba kerül egy játék, mint egy paintball alapdíj. Talán már ez is lehetne barátinak nevezni (ugye egy ilyen fegyó többszöröse egy alap paintball markernak), de ki az aki megáll az alapdíjban finanszírozott golyószámnál. Nem túl sokan, tehát innentől kezdve a paintball drágább…

    Remélem nem voltam túl hosszú, megpróbáltam rövidre fogni, a részletek úgy is fent vannak a honlapon, akit érdekel. Pá! 😉

  4. Köszi, hogy írtál, könnyen lehet, hogy azért csak kipróbálom egyszer ezt a mókát, ha már itt van Békáson, legalább nem kell messzire menni, és kíváncsi is vagyok… 🙂
    Kérdéseim:
    – Találati helyeket is tud mérni a rendszer? (Tehát hogy fej, tor vagy potroh lett-e szanálva.)
    – A békásmegyeri létesítményben gondolom a régi Wizard’s-oshoz hasonló teremgyilok megy. Itt van-e értelme (ill. ki lehet-e használni) pl. a mesterlövész puskát, vagy csak a régi időket idéző rohanok-és-hentelek taktika működik?
    – Valahol a lapon olvastam gránátról is, ez micsoda és hogy működik?

    Üdv

  5. Találati pontok. Igen, mint CS szórsz 🙂 játékos nekem is ez volt az egyik első kérdésem. Sajnos az elég drága és bonyolult overált kívánna és még pontosabb infravörös sugarakat. Lehet, hogy a megkeresnénk pár Videoton szakit, azok összedobnák nekünk, de az amcsik nem oldották meg… 😉

    A békásmegyeri sátor csak télen üzemel(t). Ott valóban inkább hentesmunkára volt szükség, a snipereket nem is használtuk. Tavasztól a környéken 2 helyen lehet játszani. Egyrészt a volt katonai laktanyánkban Szentendre előtt. Itt aztán ki tudod használni a snipert. Hatalmas területen van 6-7 külön erre kialakított pálya. Ide min. 6-10 fő kell a játékhoz, de a fórumonkon van lehetőség csapatszervezésre.
    Másrészt hétköznaponként kedvezményes játékokat szervezünk a Görzenálba. Itt olcsóbb valamivel a játék, fun a pálya a félcsövekkel, van büfé. Ide lehet jelentkezni egyénileg is, csoportosan is. A legközelebbi ilyen időpont ápr. 5., ahová 2-ig lehet jelentkezni e-mailen, telefonon, vagy a helyszínen.
    Egyébként meg bárhol lehet ilyet játszani, bárkinek a saját kertjében… 😉

    A gránát egy nyomtatott áramkör műanyag hengerben, aminek a madzagját meghúzod, eldobod és 20 méteres körzetben infravörös jeleket bocsát ki, amik szedik az életerőket mindenkitől, aki nem búj fedezékbe.

Hozzászólások lezárva.